Вівторок, 11.12.2018, 10.56.50 | RSS | Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Бібліотека БЗШ І-ІІІ ст. №15
Головна
Меню сайту
Категорії розділу
Статті Москаленко Зої Миколаївни [4]
Статті Гейко Діни Петрівни [1]
Вхід на сайт

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Робота бібліотечного активу БЗШ І-ІІІ ст. № 15
 
Зібратись в коло дружнє – це початок;
Залишитись і працювати разом – це процес;
Навчитись розбиратись в бібліотечній справі – це успіх;
Допомагати іншим в цьому –
Це повсякденний творчий наш процес.     На сучасному етапі нашого життя багато сталося змін не лише в нашій державі, а й в історії друкованого слова, в книгах. Звичайно, наші діти отримують більше інформації, ніж минулі покоління. Це телебачення, Інтернет, розмаїття шкільних предметів. Але художня, науково-популярна література не повинна відходити на задній план. Головне, щоб зацікавлення книгою не загубилося серед комп’ютерних ігор та електронної інформації. Адже читання книги не замінити цим, “…бо дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги.” - так говорив Т.Г. Шевченко. Наше завдання, завдання шкільних бібліотекарів ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова, вчити берегти книгу, виховувати читацьку культуру. І нам це найближче, тому що читач поряд з нами.
      Найчастіше в шкільних бібліотеках працює одна, рідше дві колеги. Що може зробити шкільний бібліотекар у великій шкільній сім’ї, знаючи свій обсяг роботи, виконуючи всі функціональні професійні обов’язки? І якщо в масових бібліотеках ціла сітка працівників, то шкільний бібліотекар один за всіх. Звідси й напрошується створення допоміжної ланки, якою є бібліотечний актив.
   В нашій школі ми вибираємо актив з учнів 5-10 класів. На початку навчального року оголошуються збори активістів від кожного класу. Збори проводяться в читальному залі бібліотеки. Важливо дібрати слова, які б запевнили дітей, що функціональні обов’язки активістів - це не прибирання бібліотеки, а інтелектуальна праця, яка повинна приносити радість, задоволення і не є нав’язливою ідеєю. Члени бібліотечного активу повинні приходити в бібліотеку, коли відчувають необхідність, поклик душі і бажання. Учні повинні відчути, що їх запрошують бо хочуть бачити, а не тому що накопилося багато роботи. Обов’язково школярів потрібно познайомити з Положеннями вибору в бібліотечний актив. Після виконання перших доручень не всі вибрані в бібліотечний актив приходять знову. Та ті, що залишаються, стають справжніми друзями книги та найкращими помічниками. Важливою ниткою для бажання бути в бібліотечному активі є ціла система заохочень: доступ до комп’ютера, «закритого» фонду, самостійний вибір літератури, видача книг із читального залу, обслуговування поза чергою. Роботу бібліотечного активу потрібно робити помітною в школі: ми інформуємо учнів школи з бібліотечними заходами, вказуючи прізвища помічників та клас, на класних та шкільних зборах вручаємо подяки, грамоти, цінні книги.
  Щоб досягти успіху, потрібно спільно і злагоджено підходити до виконання своїх обов’язків, тому бібліотечний актив спільно з завідуючою складають план роботи, який включає фрагменти основного плану діяльності шкільної бібліотеки. Обов’язково проходить організаційна навчальна робота з бібліотечним активом.

Мета і завдання бібліотечного активу: 

1. об'єднати учнів школи навколо бібліотеки та книг з метою проведення різних заходів, спрямованих на добрі та корисні справи, організацію змістовного дозвілля.

2. виховувати в учнів любов, повагу та дбайливе ставлення до книги; навчати дітей роботі з книгою; розвивати їх художній смак, збагачувати мову; розширювати кругозір; навчати учнів вільно спілкуватися.

    Дивлячись на це, складається враження, що створення бібліотечного активу, не полегшує роботу шкільного бібліотекаря, а ще більше ускладнює. Тому склад бібліотечного активу, не слід поновлювати щорічно повністю, а лише частково, адже досвідчені активісти передають свій нажитий капітал новачка. Великим успіхом у діяльності бібліотечного активу є правильний розподіл обов’язків: по бажанню, вмінню, за природними задатками.
    Під чільним керівництвом бібліотекаря юні помічники допомагають видавати і збирати підручники, ремонтувати їх, оформляти різноманітні тематичні виставки, наводити порядок в розстановці основного і довідникового фонду, обробляти отриману літературу, популяризувати книгу, проводячи серед молодших школярів голосні читання, конкурси, вікторини, їм можна дозволити почергувати в абонентному, читальному залах, що сприймається учнями за винагороду.
   Отже, в кожній складній справі можна знайти позитив, якщо підійти відповідально, толерантно та вміло, головне захопити, зацікавити вчасно. Праця бібліотекаря завжди здавалася мені надзвичайно відповідальною, благородною за своєю суттю. Вона потребує не лише знань, а й серця. Бібліотекар - розпорядник долі книг, провісник, який допомагає книзі знайти дорогу до серця читача.

 

Категорія: Статті Москаленко Зої Миколаївни | Додав: Ліра (29.09.2014) | Автор: Зоя Миколаївна E W
Переглядів: 626 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2018